Jalgpall | Sport

Kaks aastat pärast õuduste õhtut | Sakslaste peatreener: need mälestused tulevad ikka ja jälle meelde

Toimetas Kaarel Täll 13.11.2017, 18:05

Täna möödub täpselt kaks aastat Pariisi tabanud terrorirünnakust, kus hukkus 137 inimest, vigastada sai 413. Kogu sündmuste jada algas Stade de France’i jalgpallistaadioni ümbrusest, kus mängisid Prantsusmaa ja Saksamaa koondised.

Homme kohtuvad samad meeskonnad Kölnis ja sel puhul meenutas sakslaste peatreener Joachim Löw kahe aasta tagust õhtut. „Need mälestused tulevad ikka jälle meelde. See oli sedasorti läbielamine, mida ei soovi mitte kunagi uuesti kogeda. Staadion oli täidetud hirmuga.“

Joachim Löw. (PATRIK STOLLARZ)

Plahvatused toimisid staadioni lähiümbruses kell 21.16, 21.19 ja 21.53. Prantsusmaa president Francois Hollande evakueeriti staadionilt poolajapausil. Mõlema koondise peatreenerile anti kriisiolukorrast teada, kuid mängijatele ja fännidele matši ajal infot ei jagatud.

Pärast lõpuvilet pidid pealtvaatajad minema staadionimurule ja ootama, kuni nad viimaks evakueeritakse. Saksamaa jalgpallikoondislastel soovitati hotelli mitte tagasi minna ja nad ööbisid staadioniruumides madratsite peal.

Teadmuteses rahvas ootab staadionilt pääsemist. (MIGUEL MEDINA)

Löw tunnistab, et usaldab endiselt turvamehi ja politseid ning suurt hirmu ta staadionitel ei tunne. „Ma ei tunne end ebakindlalt, sest usaldan turvamehi. Kõiki kontrollitakse suure hoolega.“