Võrkpall | Sport

Eesti võrkpallikoondis sai ka kolmandat korda Hollandilt sugeda

Õhtuleht.ee 11.08.2017, 19:46

Eesti võrkpallikoondis lõpetas kolmepäevase mängudetsükli Hollandiga 1:3 kaotusega. 

Esimestel päevadel koosseisuga katsetanud Gheorghe Cretu saatis täna väljakule parima rivistuse. Avageim kuulus 25:22 külalistele, misjärel näitasid eestlased omakorda 25:21 paremust. 

Viimased kaks geimi läksid aga taas Hollandile vastavalt 25:18 ja 25:22 ehk kogu mäng 3:1. Seega jäime kõigil kolmel mängupäeval vastastele alla. Esimese kohtumises vandusime alla 2:3, eile koos lisageimiga 0:4. 

Tuleval nädalal võtame Tondirabas vastu Hispaania. Eesti võrkpallikoondis sõidab EMile Poola 22. augustil. Esimene kohtumine peetakse kaks päeva hiljem Soomega. 

"Lõppeesmärgile ehk Euroopa meistrivõistlustele mõeldes saime väga head, vajalikud mängud. Tegemist on Maailmaliiga teise grupi Final Fouri ja MM-finaalturniirile jõudnud meeskonnaga. Holland oli sparringuks täpselt sobiv: korrektse bloki ja kaitsega, süsteemne, kvaliteetne meeskond. Neil on pikad nurgaründajad, nad lõid palju planeerivat servi nagu ka meie esimene EM-vastane Soome," rääkis abitreener Rainer Vassiljev.

Mis Eesti koondisse puutub, siis mõistagi olid treeneritel äsja peetud kolmeks mänguks omad eesmärgid, neid kõiki aga ei õnnestunud täita. "Segasid erinevad terviseteemad," märkis Vassiljev. Probleeme on diagonaalründajal Renee Teppanil, kuid juhendaja ei soovinud seda täpsustada. Sel põhjusel kasutatigi eile sel kohal Ardo Kreeki, et põhimehe Oliver Vennno koormus ei läheks liiga suureks.